Δημοφιλείς αναρτήσεις

Πέμπτη 2 Ιουνίου 2011

Στο τέλος...πήγε ΤΕΛΙΚΟ!

Ο Αστέρας Μαγούλας ταξίδεψε στην Κρήτη και αγωνιζόμενος στο "ουδέτερο" γήπεδο των Χανίων επικράτησε της Ιεράπετρας, κερδίζοντας έτσι το εισητήριο για τον Τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Ερασιτεχνών, οπου θα αντιμετωπίσει τον Αγρότη Λιανοκλαδίου. Συγκεκριμένα, ο Αστέρας με την έναρξη του παιχνιδιού δημιουργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ,χωρις όμως να πετυχένει ένα με αποτέλεσμα στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου να δέχεται ένα γκολ και να μένει πίσω στο σκορ. Ευτυχώς περίπου πεντε λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση για τον Αστέρα από τον Κουσίδη. Εκτοτε ο Αστέρας πίεζε συνεχώς για ένα ακόμη γκολ προκειμενου να εξασφαλίσει την πρόκριση, δημιουργώντας πάρα πολλές ευκαιρίες περιορίζοντας την αντίπαλο ομάδα σε παθητική θέση. Μετά την λήξη και της παράτασης και με το σκορ να παραμένει 1-1 οι ομάδες οδηγήθηκαν στην διαδικασία των πέναλτυ όπου και βγήκε άξια νικητής ο Αστέρας Μαγούλας με 3-1. Πρωταγωνιστής για τον Αστέρα Μαγούλας αναδείχτηκε ο Ζούκας, ο οποίος απέκρουσε δύο πέναλτι. Για τον Αστέρα ευστόχησαν οι Καραμάνος, Μενδρινός και Κουμεντάκος, ενώ ο Αλευράς έπιασε την εκτέλεση του Μαρή. Για την Ιεράπετρα ευστόχησε μόνο ο Χατζηανδρέου, καθώς ο Σκύβαλος έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ οι Γκινής και Χατζηγιαννάκης είδαν τον Ζούκα να επεμβαίνει σωστά στις εκτελέσεις τους. Τώρα ο Αστέρας Μαγούλας βρίσκεται ένα βήμα πριν την κατάκτηση και αυτού του Κυπέλλου, δηλαδή του τρεμπλ!