Δημοφιλείς αναρτήσεις

Κυριακή 18 Αυγούστου 2013

Ισόπαλο το φιλικό με την Πεύκη.

Ο Αστέρας στο πρώτο του φιλικό αγώνα για την φετινή χρονιά αναδείχθηκε ισόπαλος με την ομάδα της Πεύκης με σκορ 1-1. Η ομάδα της Πεύκης ήταν πιο έτοιμη καθώς έχει ολοκληρώσει μεγαλύτερο τμήμα της προετοιμασίας της σε αντίθεση με τον Αστέρα που μόλις μπήκε στην δεύτερη εβδομάδα προετοιμασίας. Οστόσο η ομάδα το Αστέρα δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα εκτός από ένα δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο. Στο 15' λεπτό ο Αστέρας πήρε προβάδισμα στο σκορ με γκολ του υπό δοκιμή Ντάφλα ενώ ισοφαρίστηκε στο 42' από αυτογκόλ του Κοτίτσα ύστερα από λάθος συνεννόηση. Σχεδόν όλοι οι παίκτες πήραν χρόνο συμμετοχής με το τεχνικό επιτελείο να παίρνει μία πρώτη γεύση από την ομάδα εν όψει Football League.