Δημοφιλείς αναρτήσεις

Παρασκευή 25 Ιανουαρίου 2013

Γκραν κινιολ στη Γλυφάδα!!

ΜΕ ΗΓΕΤΗ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡ (ΔΙΣ) ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ, Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΗΡΕ ΒΑΘΜΟ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΤΟ 93' (3-3) ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ
Ασυμβίβαστος με την ήττα είναι ο Αστέρας Μαγούλας και δείχνει ότι, μόνο αν αυτοκτονήσει, θα χάσει την άνοδο για τη Β' Εθνική. Το συγκρότημα του Αντώνη Πριόνα απέδειξε πως δεν πεθαίνει με τίποτα και κατάφερε στο φινάλε της αναμέτρησης με τη Γλυφάδα να ισοφαρίσει σε 3-3 και να πάρει έναν ακόμα χρυσό πόντο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 10' άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Βιδάλη έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Φουντουκίδη. Ο Αστέρας βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει στο 39' με κεφαλιά του Χάλαρη, αλλά δύο λεπτά μετά ο Μακαρονάς με ωραίο σουτ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Γλυφάδα.

Οι φιλοξενούμενοι έψαξαν από την αρχή του δεύτερου μέρους την ισοφάριση και αυτή ήρθε στο 66' με κεφαλιά του Δημητριάδη έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Χρυσάφη. Και πάλι, όμως, ο Αστέρας δεν χάρηκε το γκολ αυτό, μια και στο 72' ο Βιδάλης από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μητσέα.
Στο 83' ο Μακαρονάς είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια. Η ομάδα της Μαγούλας, όμως, δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στις καθυστερήσεις πήρε τον πόντο. Ο Χρυσάφης εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επαναφορά από κοντά ο Δημητριάδης με κεφαλιά έγραψε το τελικό 3-3.

ΓΛΥΦΑΔΑ (Βαγγέλης Μάλλιος): Xώνος, Βιδάλης, Φουντουκίδης, Κολοτούρος, Καζαντζής, Τσιρογιάννης, Μουστόγιαννης (87' Σκάρος), Λημνιός, Μακαρονάς, Καρλιάμπας, Καϊμακαμούδης (74' Νικόλτσης).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ (Αντώνης Πριόνας): Μητσέας, Χάλαρης, Στρατομήτρος, Μπιμπίρης (85' Μπούγιας), Αλεξίου (75' Παγώνης), Ιατρού, Έβερετ, Χρυσάφης, Μαρίνου, Μπεχλής (75' Μήτκας), Δημητριάδης.

πηγή: a-sports.gr