Δημοφιλείς αναρτήσεις

Τρίτη 2 Απριλίου 2013

Αλωσε τα Χανιά η Μαγούλα!!

Με το ένα πόδι στην Β Εθνική βρίσκεται ο Αστέρας Μαγούλας μετά την πολύ σημαντική νίκη απέναντι στα Χανιά και μάλιστα εκτός έδρας με σκορ 0-2, το οποίο θα μπορούσε να έχει πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις. Δείτε εδώ το βίντεο με τις φάσεις και τα γκολ του αγώνα!!!
Με τη συμπλήρωση των 10 λεπτών, ο Χρυσάφης εκτέλεσε φάουλ, ο Δημητριάδης έπιασε την ανάποδη κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε άουτ. Δύο λεπτά αργότερα, ο ΑΟΧ με πανομοιότυπο τρόπο προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Μπαλασάκη, όταν έπειτα από φάουλ του Τσάτσου, ο Τσατσαρής έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε άουτ.
Στο 17’ ο Χρυσάφης εκτέλεσε κόρνερ, αρχικά έδιωξε ο Ψυχουντάκης, στην επαναφορά όμως ο ίδιος παίκτης έπιασε το σουτ και ο Θεοδωρόπουλος έδιωξε με γροθιές. Λίγο πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, η Μαγούλα έχασε μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Χρυσάφης από τα δύο μέτρα δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν καλύτερα τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν. Έτσι, στο 56', ύστερα από πάσα του Χρυσάφη, ο Δημητριάδης με σουτ από δεξιά άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 79’ ο Αστέρας Μαγούλας έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Τριάντου (είναι το τέταρτο συνεχόμενο ματς που χάνει παίκτη με αποβολή).
Οι γηπεδούχοι, αν και προσπάθησαν, δημιουργώντας κάποιες ευκαιρίες, δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την αριθμητική υπεροχή τους και να φτάσουν στην ισοφάριση. Στη φάση του Ψυχουντάκη στο 83', ο Μπαλασάκης έδιωξε εντυπωσιακά την μπάλα, κρατώντας το μηδέν για την ομάδα του. Στο 89’, ο ΑΟΧ είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία του, με τον Οικονομόπουλο να σημαδεύει το δοκάρι της ομάδας του, έπειτα από προσπάθεια του Γωνιωτάκη.
Στο 90’, οι αριθμητικές ισορροπίες για τις δύο ομάδες αποκαταστάθηκαν, όταν έμειναν με δέκα παίκτες και τα Χανιά, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Μποχώνης. Το τελικό 2-0 ήρθε στο 90'+1, όταν ο Χρυσάφης με πλασέ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Θεοδωρόπουλου.
Έτσι, οι φιλοξενούμενοι πήραν μια μεγάλη νίκη και μάλιστα με καλή εμφάνιση, δείχνοντας πως δεν βρίσκονται τυχαία στα υψηλά κλιμάκια της βαθμολογίας... Μεγάλοι πρωταγωνιστές για την ομάδα του Αντώνη Πριόνα, πέρα από την πολυτιμότητα των δύο σκόρερ του, οι οποίοι συνεχίζουν να... πυροβολούν τα αντίπαλα δίχτυα, οι Μπιμπίρης και Χάλαρης.
Α.Ο. ΧΑΝΙΑ (Μουράτ Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλους, Κορτσινίδης (55’ Σαντριάς), Μποχώνης, Βουρβαχάκης, Ψυχουντάκης (83’ Ζντράβκοβιτς), Τσάτσος, Παπαζούδης (70’ Μποτωνάκης), Τσατσαρής, Δουμάνης, Πάγκαλος, Γωνιωτάκης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ (Αντώνης Πριόνας): Μπαλασάκης, Ιατρού, Ιακωβάκης, Μπιμπίρης, Χάλαρης, Κορνελάτος, Χρυσάφης, Δημητριάδης (75’ Αλεξίου), Παγώνης (80’ Οικονομόπουλος), Μαρίνου (70’ Μπέχλης), Τριάντος.