Δημοφιλείς αναρτήσεις

Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2013

2-1 τον Λεβαδειακό!! 30/10 ο επαναληπτικός στην Λειβαδειά!!

Σημαντικό προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού αγώνα του Κυπέλλου Ελλάδος πήρε ο Αστέρας Μαγούλας, ο οποίος υποδέχθηκε στην έδρα του τον Λεβαδειακό και επικράτησε με 2-1 των Βοιωτών για τα πλαίσια του 1ου αγώνα της Β' φάσης. Η ομάδα του Αντώνη Πριόνα έκανε εύκολα το 2-0, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 2-1 στο 67' και να γνωρίζουν την ήττα χάρις στα πολλά αμυντικά κενά τους. Nα σημειώσουμε ότι ο αγώνας έγινε κεκλεισμένων των θυρών, καθώς δεν πήρε την έγκριση από την Περιφέρεια Αττικής και την Αστυνομία.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν πολύ νωρίς το σκορ, μόλις στι 2', όταν ο Κάστρο εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά και ο ΈΒερετ με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-0. Με το ξεκίνημα και του δεύτερο ημιχρόνο, η ομάδα της Μαγούλας ξάφνιασε και πάλι τους αντιπάλους τους, διπλασιάζοντας τα τέρματά της με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πινέιρο στο 48'. Το πέναλτι είχε κερδίσει ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ, ο οποίος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Νικολακάκη.
Στο επόμενο λεπτό, ο Σανγκουινέτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αστέρα, ωστόσο το γκολ του ακυρώθηκε, καθώς ο Ιταλός ήταν εκτεθειμένος σε θέση οφσάιντ. Οι παίκτες του Τάκη Λεμονή συνέχισαν όμως να πιέζουν για το γκολ και τελικά κατάφεραν να μειώσουν στο 67' με το σουτ του Ροτζέριο Μάρτινς μέσα από την περιοχή. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Δημητριάδης των γηπεδούχων έχασε μοναδική ευκαιρία για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ σε 3-1, με τον Πζιρόβσκι να μπλοκάρει εύκολα το πλασέ του.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ (Αντώνης Πριόνας): Κασμερίδης, Κοτίτσας, Πολίτης, Έβερετ, Κάστρο, Γκόγκας (69' Δημητριάδης), Στρατομήτρος, Νόνης, Ντιέγκο, Καπουράνης (80' Ιατρού), Πινέιρο (78' Σαμαρόπουλος).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Τάκης Λεμονής): Πζιρόβσκι, Νικολακάκης, Ιωαννίδης (46' Λυκογιάννης), Πετράτσι, Μάρτινς, Μπούστο (78' Μαχαίρας), Κονέ, Μανόλο, Σανγκουινέτι, Βασιλείου, Γιάντσης (46' Ορτέγα).