Δημοφιλείς αναρτήσεις

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2013

Νίκη-πρόκριση ο Αστέρας!

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 2-1 και πέρασαν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας
Την πρόκριση στη β’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας εξασφάλισε ο Αστέρας Μαγούλας, ο οποίος νίκησε 2-1 την Επισκοπή στο γήπεδο της Ελευσίνας.
Ύστερα από ένα άγευστο πρώτο ημίχρονο, όλα κρίθηκαν σε διάστημα 16 λεπτών στην επανάληψη.
Στο 67’ ο Καπουράνης άνοιξε το σκορ για τον Αστέρα, ενώ στο 74’ ο Μαρτίνεζ πέτυχε το 2-0.
Η Επισκοπή μπήκε ξανά στο παιχνίδι με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκονζάλες στο 83', ωστόσο δεν κατάφερε κάτι περισσότερο και η ομάδα της Μαγούλας προκρίθηκε στον β’ γύρο.
Εκεί, θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες τον Λεβαδειακό.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ: Κασμερίδης, Στρατομήτρος, Νόνης, Πολίτης, Κοτίτσας, Καπουράνης, Πινέιρο, Μαρτίνεζ, Έβερετ, Δημητριάδης, Κάστρο
ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Κελαΐδης Α., Μανουσάκης, Βιδάλης, Βουρβαχάκης, Σπαθάρας, Δελήμπασης (73' Πουλάκης), Γκονζάλες, Σουμπασάκης, Σεληνιωτάκης, Ντιαλό (61' Μαρτσάκης), Τάντιτς (17' Ανωγειανάκης)

πηγή: a-sports.gr