Δημοφιλείς αναρτήσεις

Πέμπτη 31 Οκτωβρίου 2013

Απέκλεισε Λεβαδειακό- Γκολ της πρόκρισης ο Τερματοφύλακας στο 92' !! (Φωτo)

Τον αποκλεισμό από τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας γνώρισε ο Λεβαδειακός παρά τη νίκη του με 3-2 επί του Αστέρα Μαγούλας με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν το γκολ της πρόκρισης στις καθυστερήσεις. Επική η εξέλιξη του αγώνα με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, Κασμερίδη να σκοράρει στο 93' και να δίνει την επική πρόκριση στην ομάδα του.
Κανένα παιχνίδι στην ιστορία του ποδοσφαίρου και η εξέλιξή του δεν τελείωσε πριν από το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για ένα παιχνίδι Κυπέλλου όπου η πρόκριση κρίνεται στο γκολ.
Κάτι που αποδείχθηκε περίτρανα στην περίπτωση του Λεβαδειακού και του Αστέρα Μαγούλας. Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο παιχνίδι είχαν επικρατήσει 2-1 και είχαν μικρό προβάδισμα για να φτάσουν στην επόμενη φάση.
Ωστόσο, αυτό το προβάδισμα εξανεμίστηκε γρήγορα και συγκεκριμένα στο 25’ όταν ο Ορτέγκα άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Λιβαδειάς. Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους και το 47’ ο Ροτζέριο έκανε το 2-0 δίνοντας ακόμα μεγαλύτερο προβάδισμα στην ομάδα της Βοιωτίας.
Παρόλα αυτά, στο 83’ ο Νόνης μειώνοντας σε 2-1 έστελνε το παιχνίδι στην παράταση και έδινε ελπίδες στην ομάδα της Μαγούλας. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 86’ ο Μπούστο έκανε το 3-1 για τον Λεβαδειακό και έδειχνε να «καθαρίζει» την πρόκριση για την ομάδα του.
Την τελευταία κουβέντα στο παιχνίδι όμως, την είπε ο Κασμερίδης. Ο γκολκίπερ της ομάδας της Μαγούλας προωθήθηκε στην τελευταία φάση του παιχνιδιού και με κεφαλιά «έγραψε» το τελικό 3-2 για να δώσει στην ομάδα του τη μεγάλη πρόκριση.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ:Πρζιρόφσκι, Μουλόπουλος, Μαρτίνεθ, Μάγκας, Ιωαννίδης, Ορτέγκα, Κονέ, Σκέμπης (68' Νικολακάκης) , Γιάντσης (81' Μπούστο), Μάρτινς, Μάντζιος.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ: Κασμερίδης, Σαμαρόπουλος (64' Γκόγκας), Στρατομήτρος, Κοτίτσας, Νόνης, Τριάντος, Έβερετ, Κάστρο, Πολίτης, Κορνελάτος, Δημητριάδης (80' Στρατάκης).